Workshopy

Interaktivní způsob vzdělávání.

O čem budou jednotlivé workshopy?

Experiment a prožitek

Mgr. Jiří Macháček (Praha)

Na workshopu práce s tělem můžete očekávat, že budeme pracovat s všímavostí – mindfulness. Můžete očekávat prvky Bioenergetických cvičení, Biosyntézy, jogy, kum nye či bojových umění spojené do prožitkového proudu v závěru se stručnou verbální reflexí Jinak řečeno – zcela jistě se budou naše těla a duše pohybovat v různých pozicích. Budeme vnímat dech. Někdo z nás bude vydávat i zvuk či se dotýkat sebe i někoho druhého. Vše, prosím, za strukturovaného vedení v bezpečném prostoru a v rámci individuálně bezpečných hranic.
Obvyklá zkušenost lidí bývá: občerstvení těla, saturace potřeb, větší vitalita, zvědomění si únavy či chronicky napjatých a bolestivých míst, lepší kontakt se sebou a druhými, odreagování od přemýšlení a mentální práce, legrace. Práci s tělem lze s výhodou využít jako metodu Sebepéče a prevenci vyhoření, jsme-li jako lékaři a terapeuti vystaveni náročným podmínkám naší profese.
Kapacita workshopu je omezena pro 20 osob. Velmi vhodné je přijít v pohodlném oblečení na cvičení (leginy, tepláky). Karimatky budou zajištěny. Pro vaše větší pohodlí, kdo může, přineste si deku a sedánek.

Lifelines - linie života

MUDr. Alena Večeřová Procházková (Praha)

Workshop, v němž se prostřednictvím zvědomování těla propojíme s významnými událostmi našeho života a s naší vnitřní silou a kreativitou.

Hlasová terapie - sebepéče i integrace

Mgr. Zuzana Vlčinská (Praha)

Hlasový nástroj tvoří celé tělo, emoce, veškerá psychika i duchovní stránka člověka. Všechny tyto systémy lze hlasem vyladit a propojit navzájem. Proto je hlas významným nástrojem integrace, hojení, péče i sebepéče.

Jak neskončit v blázinci

MUDr. Soňa Juricová (Zlín)

Interaktivní workshop o vlivu psychosomatiky na náš každodenní život a psychické i fyzické zdraví. Propojuji znalosti západní – východní medicíny a psychoterapie. Dostanete praktické tipy, jak poznat na vašem těle – pohybovém aparátu – stres a jak zacházet s ním i jednotlivými emocemi.

S sebou pohodlné oblečení, karimatku.

Kapacita 15-20lidí

Aktuality v české psychosomatice

MUDr. Pavel Čech (Praha)

Workshop je zaměřen na aktuální témata jako jsou možnost kontraktování psychosomatiky se zdravotními pojišťovnami, provozování psychosomatiky v prostředí EBM, pozice supervizí, interaktivní diskuse nad koncepcí pojetí psychosomatické péče v ČR.

Psychoedukace v léčbě chronické bolesti

MUDr. Kateřina Košťálová (Nizozemsko)

Praktická ukázka psychoedukace jako základního stavebního kamenu následné léčby pacienty s chronickou bolestí.