Tipy pro návštěvníky

Ověřené rady od místních.

Restaurace, ubytování, tipy na památky

Nechte si poradit od místních.

Restaurace

Lahodí všem smyslům.

Ubytování

Je libo vířivku či infra saunu?

Památky

Projděte se významným kulturním a historickým centrem.

Restaurace

Long Story Short

Restaurace se nachází v přízemí historické pevnosti 5 minut chůze od areálu konference. Jídlo v Eatery & Bakery je kulinářskou mozaikou, vždy připraveno ze sezónních potravin a s respektem k přírodě. Mimo každodenního prodeje pečiva a domácích produktů, jsou v nabídce obědy a večeře.

Konvikt bistro & bar

Přímo v areálu konference. Tradiční suroviny v osobité formě. Sezonní kuchyně pro vegetariány, vegany i masožravce. Výběrová káva, neotřelá image a maximální pohodlí.

Maison Viet

Autentická vietnamská restaurace, 2 minuty chůze od areálu konference. V pestré nabídce naleznete vše od vietnamské klasiky, přes prémiové steaky až po SUSHI.

Svatováclavský pivovar

Pivnice je situována v přízemí budovy v historickém centru města u Katedrály sv. Václava v blízkosti Arcibiskupského paláce. Srdcem pivovaru je měděná varna, kde probíhá přímo před očima hostů vaření piva.

Potrefená Husa

Příjemné a moderní prostředí, vysoký důraz na kvalitu jídel, standardizace stylu obsluhy a široká nabídka správně ošetřovaného a podávaného piva. 5 minut chůze od areálu konference.

Restaurace u Mořice

Zde dochází ke spojení tradice, chuti i síly okamžiku proslulého ležáku Pilsner Urquell. Nádherné historizující prostředí budovy Dietrichsteinského paláce. Příběh světce svatého Mořice  je reprezentován sousedním stejnojmenným kostelem. 5 minut chůze od areálu konference.

Restaurace U Červeného volka

Restauraci najdete přímo v srdci Olomouce na Dolním náměstí. Dům je se zbytky renesančních, barokních a klasicisních přestaveb, s barokním mázhausem a novorenesančním průčelím.

Hanácká restaurace

Provoz restaurace s nabídkou pokrmů klasické české i moderní kuchyně. Na čepu Radegast Ryze Hořká 12° z tanku, dále pak Pilsner Urguell, Fénix, Kingswood apple cider a Birell. 

Ubytování

Arigone - Orea Hotel

Hotel nabízí krásné wellness centrum a možnost pronájmu pokojů s jacuzzi, vířivkou a infrasaunou. Toto wellness centrum lze využít i jako externí host. 10 metrů od místa konání. Pro slevový kód 10%, prosím napište na email konfrence@oushi.upol.cz.

Comfort Hotel Olomouc Centre***

Speciální cena domluvená na konferenci 1 700 Kč za jednolůžkový pokoj na noc, 2 000 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Výše uvedené ceny jsou včetně bufetové snídaně, Wi-Fi připojení a DPH.

Clarion Congress Hotel Olomouc

Speciální cena domluvená na konferenci 1 900 Kč za jednolůžkový pokoj na noc, 2 200 Kč za dvoulůžkový pokoj na noc. Výše uvedené ceny jsou včetně bufetové snídaně, Wi-Fi připojení a DPH.

Hotel Palác

Jednolůžkový pokoj 1 590 Kč se snídaní, dvoulůžkový pokoj 1 790 Kč se snídaní.

Hotel u Dómu

Jednolůžkový pokoj stojí 1 350 Kč na noc včetně snídaně. Dvoulůžkový pokoj za 2 050 Kč na noc pro 2 osoby včetně snídaně.

Hotel Flóra

Jednolůžkový pokoj: COMFORT  za 1 500 Kč na noc, SUPERIOR PLUS za 1 900 Kč na noc.

Dvoulůžkový pokoj: COMFORT  za 1 900 Kč na noc, SUPERIOR PLUS za 2 300 Kč na noc.

Památky

Olomouc - královna Hané, ale i malá Praha. Ve středověku bývala třetím největším městem zemí České koruny, v 18. století byla přebudována na mocnou pevnost a stala se významným obranným centrem a sídlem silné vojenské posádky. Vážená, vzdělaná a opředená tajemstvími. Taková je Olomouc – působiště Wolfganga Amadea Mozarta, univerzitní město a historická metropole Hané. Olomouc je šestým nejlidnatějším městem v ČR. Leží na řece Moravě a je známá nejen historickými památkami, ale díky své atmosféře je rovněž vyhledávaným místem.

Olomouc je domovem mnoha galerií, divadel, muzeí a výstavních síní. Je významným kulturním a historickým centrem. Město je doslova protkané pamětihodnostmi a jeho historická část je proto chráněná jako městská památková rezervace. Specifická architektura, malebná náměstí a monumentální stavby vás pohltí a nepustí.

Co nesmíte minout?

Goticko-renesanční radnice s orlojem na Horním náměstí

Sloup Nejsvětější Trojice zapsaný do seznamu UNESCO

Katedrála sv. Václava v areálu přemyslovského hradu

Monumentální barokní chrám na Svatém Kopečku

Secesní Vila Primavesi

Unikátní soubor 10 barokních kašen

Nespočet kostelů, klášterů a bazilik